wtorek, 20 sierpnia 2013

Zabij pory, czyli Bioderma Pore Refiner

Nie przepadam na ogół za kosmetykami aptecznymi. Po pierwsze nie mam zbyt problematycznej, wymagającej ich używania skóry, po drugie nierzadko odstraszają mnie one ceną/dziwnie wyglądającym składem. Jest jednak jeden wyjątek.

Bioderma, Sebium Pore Refiner


Produkt od Biodermy stosuję od około 2 lat z przerwami. W międzyczasie wykończyłam 3 opakowania, więc najwyższa pora się wypowiedzieć. Przede wszystkim, bez zbędnego owijania w bawełnę - jest to najlepszy znany mi produkt, jeśli chodzi o matowienie i ściąganie porów - efekt jest widoczny zaraz po nałożeniu i trwa sobie radośnie przez kilka godzin, dzięki czemu ten krem sprawdza się świetnie w gorące, bezmakijażowe dni. Z makijażem zresztą też dobrze współpracuje, nic się na nim nie roluje, nie waży. Nie wysusza, jest dość wydajny (zwł. przy stosowaniu jedynie na strefę T), jego cena utrzymana jest w granicach przyzwoitości (przy czym warto się pomęczyć i dobrze poszukać, bo rozbieżności np. między SuperPharm, a małymi aptekami potrafią być ogromne ;).


Ma niestety dwie duże wady - po pierwsze zmienia wygląd cery tylko doraźnie. Przed aplikacją pory są jak były, a my świecimy się jak zawsze, nie jestem więc pewna, czy można o nim mówić, jako o kosmetyku pielęgnacyjnym. Po drugie - konieczne w stosowaniu tego specyfiku są przerwy, cera jakby uodparnia się na jego działanie i po jakimś czasie nie jest już tak spektakularne jak na początku.


Podsumowując, muszę stwierdzić, że bardzo lubiłam się z tym kremem, ale nie wiem, czy jeszcze do niego wrócę - przy okazji 26 roku życia, moja skóra uspokoiła się już na tyle, że zwykły puder matujący rozwiązuje sprawę błyszczenia, więc nie mam potrzeby aplikowania niczego więcej poza najnormalniejszym kremem na dzień. Niemniej, gdyby ktoś był zainteresowany, polecam wypróbować :)

Moja ocena: 4,5/5

2 komentarze:

  1. Jeśli pomaga na pory to w moim przypadku warto się skusić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm bardzo bym się zastanawiała nad jego zakupem, niby tak dużych problemów z porami nie mam, jednak ciekawi mnie jego działanie na ten temat :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...